niedziela, 20 października 2019

Grudniowe warsztaty czarnego teatru dla grup szkolnych i przedszkolnych

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne na magiczne warsztaty czarnego teatru w siedzibie Teatru Czarnego Tła w Chorzowie.
Mamy nadzieję, że magia naszego teatru zaciekawi i znowu przyciągnie dzieci i młodzież, a uczestnicy razem z opiekunami zanurzą się w naszym magicznym, kolorowym świecie dając sobie chwilę wytchnienia, a jednocześnie kreatywnej zabawy.
Odkąd powstał nasz teatr staramy się nie tylko bawić, ale i edukować i rozwijać młode osoby. Uczyć je teatru i twórczego, niestandardowego patrzenia na świat, co w obecnych czas jest wyjątkowo potrzebne.

Ponieważ święta tuż tuż, a więc i nasze warsztaty będą się odbywały w świąteczno-zimowym klimacie i scenerii.
Serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminów.
-----------------------------------------
Nasz teatr tworzy spektakle w nietypowej konwencji 'czarnego teatru". Jest specyficzna forma, w której wszystko odbywa się na czarnej, ciemnej scenie, a jedynym światłem jest światło ultrafioletowe, które rozświetla rekwizyty i pozwala stworzyć nierzeczywiste obrazy.

Zapraszając dzieci i młodzież do naszego świata, chcemy zainteresować tą formą, pokazać nasz teatr i grane tutaj spektakle oraz spędzić kilka godzin na twórczej zabawie.

Uczestnicy zajęć poznają :

- zasady panujące w czarnym teatrze,
- różne elementy naszej scenografii ,
- podstawy animacji, pantomimy, ruchu scenicznego

Warsztaty składają się z poszczególnych etapów :
- prezentacja 'czarnego teatru' - przedstawienie formy teatralnej oraz pokaz lalek i rekwizytów występujących w naszym teatrze
- nauka poruszania się po scenie oraz animacji przy użyciu lalek i rekwizytów
. Wszystkie dzieci mają okazję pojawić się na scenie i odgrywać różne scenki
Kolejnym etapem jest przygotowanie, z użyciem naszych specjalnych rekwizytów, finałowego pokazu. Młodsze dzieci - bajkę, a starsze - własne etiudy na konkretne tematy.

Zajęcia mogą być organizowane od poniedziałku do piątku ustalonych indywidualnie godzinach. Są przeznaczone dla przedszkolaków od ok. 5 roku życia oraz uczniów na każdym etapie edukacji, również dla szkół średnich.

Czas trwania (dla uczniów od ok III klasy SP) - ok 2,5 godziny; powyżej 20 osób może się przedłużyć do 3 godzin.
Przedszkolaki (od ok 5 roku życia) i dzieci do II klasy SP - ok. 2 godziny

Koszt - 15 zł od uczestnika

Ważne - żeby efekt był najlepszy, uczestnicy powinni mieć ciemne (najlepiej czarne) ubrania i ciemne buty (lub czarne skarpetki).

Kontakt, rezerwacja terminów przez formularz https://forms.gle/wr52SVkvM6GytydMA lub mailem lunaart.imprezy@gmail.com lub telefonicznie 603-45-44-33 (można zostawić wiadomość - oddzwonimy)

Przy teatrze działa galeria rękodzieła, więc dzieci mogą mieć drobne kieszonkowe na zakup pamiątek.

Serdecznie zapraszamy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza