sobota, 8 czerwca 2019

Warsztaty czarnego teatru dla grup w sezonie 2019/20

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy.


Mamy nadzieję, że już niebawem magia naszego teatru zaciekawi i znowu przyciągnie klasy szkolne i grupy przedszkolne, a uczestnicy razem z opiekunami zanurzą się w naszym magicznym, kolorowym świecie dając sobie chwilę wytchnienia, a jednocześnie kreatywnej zabawy. A widzimy, że nie tylko dzieciaki się bawią, ale dorośli, również.
Odkąd powstał nasz teatr staramy się nie tylko bawić, ale i edukować i rozwijać młode osoby. Uczyć je teatru i twórczego, niestandardowego patrzenia na świat, co w obecnych czas jest wyjątkowo potrzebne.
Serdecznie zapraszamy klasy i grupy szkolne oraz przedszkolne, na wyjątkowe zajęcia 'czarnego teatru' organizowane w naszej siedzibie.
Dlatego już teraz zapraszamy na nasze wrześniowe i nie tylko zajęcia, które tradycyjnie można umawiać wg swoich możliwości i czasu.
-----------------------------------------
Nasz teatr tworzy spektakle w nietypowej konwencji 'czarnego teatru". Jest specyficzna forma, w której wszystko odbywa się na czarnej, ciemnej scenie, a jedynym światłem jest światło ultrafioletowe, które rozświetla rekwizyty i pozwala stworzyć nierzeczywiste obrazy.

Zapraszając dzieci i młodzież do naszego świata, chcemy zainteresować tą formą, pokazać nasz teatr i grane tutaj spektakle oraz spędzić kilka godzin na twórczej zabawie.

Uczestnicy zajęć poznają :

- zasady panujące w czarnym teatrze,
- różne elementy naszej scenografii ,
- podstawy animacji, pantomimy, ruchu scenicznego

Warsztaty składają się z poszczególnych etapów :
- prezentacja 'czarnego teatru' - przedstawienie formy teatralnej oraz pokaz lalek i rekwizytów występujących w naszym teatrze
- nauka poruszania się po scenie oraz animacji przy użyciu lalek i rekwizytów

. Wszystkie dzieci mają okazję pojawić się na scenie i odgrywać różne scenki
W zależności od liczebności grupy, uczestnicy mogą przygotowywać finałowy pokaz. Młodsze dzieci bajkę, a starsze - własne etiudy.

Zajęcia mogą być organizowane od poniedziałku do piątku w ustalonych indywidualnie godzinach.

Minimalny wiek dzieci - 5 lat

Czas trwania - dla dzieci od III klasy - ok 2,5 godziny; powyżej 20 osób może się przedłużyć do 3 godzin.
Przedszkolaki i dzieci do II klasy - ok. 2 godzin


Koszt - 15 zł od uczestnika


Ważne - żeby efekt był najlepszy, uczestnicy powinni mieć ciemne (najlepiej czarne) ubrania i ciemne buty (lub czarne skarpetki).


Kontakt, rezerwacja terminów przez formularz https://forms.gle/wr52SVkvM6GytydMA lub mailem lunaart.imprezy@gmail.com lub telefonicznie 603-45-44-33 (można zostawić wiadomość - oddzwonimy)

Przy teatrze działa galeria rękodzieła, więc dzieci mogą mieć drobne kieszonkowe na zakup pamiątek.

Serdecznie zapraszamy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza