wtorek, 1 stycznia 2019

SZKOŁA CZARNEGO TEATRU

W związku z nowym sezonem ogłaszamy nabór do „Szkoły Czarnego Teatru”, gdzie w formie warsztatów będziemy przygotowywać kandydatów do współpracy z naszym teatrem.

Dla kogo.
Serdecznie zapraszamy młode osoby pomiędzy 15 a 22 rokiem życia, które są zainteresowane teatrem, animacją lalek, ruchem, tańcem, czarnym teatrem i chciałyby dołączyć do naszego zespołu. Osoby, które lubią aktywne działania, są elastyczne, solidne, kreatywne i odpowiedzialne. Osoby, które chcą się uczyć, poznawać nowe rzeczy, rozwijać swoje zdolności i wykorzystywać je w pracy.

Oferta
Ponieważ nasz teatr opiera się o specyficzną formę teatralną, w czasie zajęć będą wprowadzane działania, które będą w szerokim stopniu rozwijać uczestników, żeby potrafili w odpowiedni sposób poruszać się po scenie.
W ramach warsztatów będą powadzone:
- warsztaty animacyjne – lalki, rekwizyty, przedmioty
- warsztaty plastyczno - scenograficzne związane z tworzeniem lalek
- warsztaty taneczno - ruchowe
Uczestnicy będą się też rozwijać wyobraźnię przez tworzenie własnych scenariuszy etiud i przedstawień. Poznają zasady pracy z dziećmi, ponieważ jest to jeden z elementów pracy w naszym teatrze. Będziemy też rozwijać i wykorzystywać indywidualne umiejętności i zdolności uczestników.

Sposób realizacji
Zajęcia będą się odbywały w Teatrze Czarnego Tła w Chorzowie w piątki w godz.. 16.00-18.00.
W miarę nauki i rozwoju będzie można dołączać do prób zespołu a później uczestniczyć w przedstawieniach.

W każdym miesiącu będzie możliwe dołączenie (w miarę wolnych miejsc) do naszych warsztatów i będziemy pracować na różnych poziomach zaawansowania
Koszt miesięcznych zajęć to 60 zł za miesiąc.
Pierwsze zajęcia i spotkanie organizacyjne odbędą się 7 lutego o godz. 16.00 w Teatrze Czarnego Tła w Chorzowie.

Korzyści
Nasze warsztaty mają za zadanie przygotować osoby, które po nauce pojawią się na naszej scenie i będą uczestniczyły w spektaklach weekendowych, a także ( w miarę możliwości organizacyjnych) będą występowały w porannych oraz wyjazdowych przedstawieniach. Poza sceną, będzie możliwość prowadzenia warsztatów i zajęć dla dzieci, które organizujemy u siebie i w różnych miejscach.
Osoby kończące nasze zajęcia nabędą praktyczne umiejętności do pracy na naszej scenie i tutaj przede wszystkim będą wykorzystane.
A także do prowadzenia zajęć czarnego teatru z dziećmi, które będzie można wykorzystać w czasie zajęć, imprez organizowanych przez nasz teatr, podczas organizacji urodzin oraz na wyjazdach, koloniach i obozach.

Sposób zgłaszania

- obowiązuje zgłoszenie - można wykorzystać formularz zgłoszeniowy https://goo.gl/forms/fgoUbg0fPeB6JFBg2 albo wysłać maila na adres lunaart.imprezy@gmail.com
- Razem ze zgłoszeniem należy przysłać zadatek w wysokości 10 zł na konto "Luna-art" MBank 04 1140 2004 0000 3202 7566 6724 (wpisując imię nazwisko. Szkoła Czarnego Teatru) . Zadatek gwarantuje wstępną rezerwację miejsca i nie jest zwracany w przypadku nie stawienia się na zajęciach. Jest zwracany tylko w przypadku odwołania zajęć z naszej strony. Resztę dopłacamy po przyjściu na zajęcia

Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Teatru Czarnego Tła w Chorzowie, ul.Poniatowskiego 6

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza